Čo je nové

T-DAB+ digitálne rádio už aj z Košíc

Dnes sa spúšťa digitálne rozhlasové vysielanie T-DAB+ aj z vysielača Košice – Heringeš

na frekvencii 12B s vyžiareným výkonom ERP = 2,0 kW, vertikálnou polarizáciou  a kapacitou digitálneho rozhlasového multiplexu 1,5 Mbits, ktorý poskytuje priestor pre šírenie až 15 rozhlasových a doplnkových služieb. Programová ponuka pozostáva z piatich rozhlasových staníc: Rádio Slovensko, Rádio Pyramída, Rádio_FM, Rádio Junior, Rádio Devín, ktoré sú šírené v modernom kompresnom formáte HE-AAC.

„Aktuálne je skúšobné vysielanie T-DAB+ dostupné v dvoch najväčších slovenských mestách a je predpoklad, že by mohlo byť v tomto roku rozšírené ešte o lokalitu Banská Bystrica. Cieľom skúšobnej prevádzky je overiť reálne parametre digitálneho rozhlasového vysielania pre plánovanie celoplošných T-DAB+ sietí tak, aby sme poslucháčom aj vysielateľom spro-stredkovali dokonalý zvukový zážitok,“ povedal Zsolt Nagy, technický riaditeľ Towercom, a.s.

Digitalizácia rozhlasového vysielania je v dnešnom modernom svete prirodzenou evolúciou bežnej ľudskej činnosti – počúvanie rádia a hudby. Cieľom digitalizácie je zabezpečiť, aby aj rozhlasoví vysielatelia mali naďalej dostatočný priestor prevádzkovať súčasnú aj novú prog-ramovú ponuku, no zároveň mohli prinášať aj inovatívne služby, obsah a nové programové služby.

 

towercom logo footer Siamo.sk