Čo je nové

T-DAB+ digitálne rádio už aj na Slovensku

Towercom, a.s. v spolupráci s verejnoprávnym vysielateľom RTVS spúšťa 15. decembra 2015 skúšobnú prevádzku - vysielanie v novom štandarde T-DAB+.

Ide o historicky prvé vysielanie digitálneho rádia v modernom štandarde T-DAB+ na Slovensku, ktoré so sebou prinesie efektívnejšie využitie frekvenčného spektra, priestor pre šírenie ďalších rozhlasových staníc, vyššiu kvalitu zvuku a ďalšie doplnkové funkcie. Skúšobná prevádzka - vysielania T-DAB+ otvára novú éru digitalizácie rozhlasového vysielania na Slovensku.

Digitálne rozhlasové vysielanie T-DAB+ je šírené z vysielača Bratislava Kamzík na frekvencii 12C s vyžiareným výkonom ERP = 3,6 kW, vertikálnou polarizáciou a kapacitou digitálneho rozhlasového multiplexu 1,5 Mbits, ktorý poskytuje priestor pre šírenie až 15 rozhlasových a doplnkových služieb. Aktuálna programová ponuka pozostáva v prvej etape z piatich rozhlasových staníc: Rádio Slovensko, Rádio Devín, Rádio_FM, Rádio Junior a Radio Pyramída, ktoré sú šírené v modernom kompresnom formáte HE-AAC.

Viac sa dočítate v tlačovej správe.

towercom logo footer Siamo.sk