Čo je nové

Ponuku na anténe rozširuje JOJ HD

Ďalšia stanica vo vysokom rozlíšení v Plustelke.

Rozširovanie programovej ponuky dostupnej cez bežnú anténu pokračuje. Diváci Plustelky si môžu od dnešného dňa naladiť najobľúbenejšiu TV stanicu JOJ HD aj vo vysokom rozlíšení.

Nová generácia digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku DVB-T2 otvorila dodatočný priestor pre zatraktívnenie programovej ponuky dostupnej cez bežnú anténu. Vysielateľ JOJ HD nasleduje moderné trendy v oblasti televízneho vysielania a poskytuje svoj obsah vo vysokom rozlíšení aj pre terestriálne vysielanie. Diváci si tak môžu vychutnať svoje obľúbené programy v excelentnej kvalite, s obrazom plným detailov, ktoré ponúka iba vysielanie vo vysokom rozlíšení.

joj 2015 logo HD

JOJ HD vysiela vo 4. celoplošnom multiplexe a je kódovaná systémom podmieneného prístupu Plustelka. Táto stanica sa stala automaticky súčasťou balíčku Plustelka Štandard, bez zmeny mesačného poplatku. Pre sledovanie JOJ HD je potrebný DVB-T2 prijímač Alma Plustelka alebo bezkartový modul Plustelka priamo v DVB-T2 televízore. Existujúcim divákom Plustelky odporúčame spustiť automatické vyhľadanie nových TV staníc.

Momentálne majú noví zákazníci Plustelky jedinečnú šancu ušetriť až 30 EUR pri zakúpení DVB-T2 set-top boxu Alma Plustelka. Podrobné informácie o tejto akcii, ktorá bola predĺžená do 30.11.2016 nájdete tu.

Vysielanie JOJ v štandardnom rozlíšení (SD) ostáva bez zmeny a je dostupná pre divákov Voľnej telky zadarmo v 2. celoplošnom multiplexe.

Digitálne terestriálne vysielanie (DVB-T) je jediná voľne prístupná platforma na Slovensku, ktorá poskytuje divákom príjem obľúbených televíznych staníc úplne zadarmo. Popularita tejto platformy je vysoká, pričom televízny signál prostredníctvom DVB-T v roku 2016 prijíma vo svojej domácnosti 31% populácie SR vo veku 15-79 rokov (zdroj: Prieskum GfK, marec 2016).
„Ide o nezanedbateľný počet domácností, pre ktoré DVB-T resp. anténa predstavuje často jediný spôsob príjmu. Je to pre nás veľký záväzok, ktorý sa budeme snažiť napĺňať nielen v roku 2017, ale aj v ďalších rokoch,“ dodal na záver Zsolt Nagy.

towercom logo footer Siamo.sk