Čo je nové

Rádio Litera - novinka v T-DAB+ vysielaní

Digitálne rozhlasové vysielanie T-DAB+ rozšírilo svoju programovú ponuku.

Od 3. októbra bola rozšírená programová ponuka o Rádio Litera a digitálny rozhlasový multiplex už pozostáva zo 6 rozhlasových staníc RTVS: Rádio Slovensko, Rádio Pyramída, Rádio_FM a Rádio Junior, Rádio Devín a Rádio Litera. Aktuálny program Rádia Litera si môžete pozrieť na stránkach verejnoprávneho vysielateľa

Aktuálne je skúšobné vysielanie T-DAB+ dostupné v dvoch najväčších slovenských mestách Bratislava a Košice. Cieľom skúšobnej prevádzky je overiť reálne parametre digitálneho rozhlasového vysielania pre plánovanie celoplošných T-DAB+ sietí tak, aby sme poslucháčom aj vysielateľom sprostredkovali dokonalý zvukový zážitok.

Digitalizácia rozhlasového vysielania je v dnešnom modernom svete prirodzenou evolúciou bežnej ľudskej činnosti – počúvanie rádia a hudby. Cieľom digitalizácie je zabezpečiť, aby aj rozhlasoví vysielatelia mali naďalej dostatočný priestor prevádzkovať súčasnú aj novú prog-ramovú ponuku, no zároveň mohli prinášať aj inovatívne služby, obsah a nové programové služby.

 

towercom logo footer Siamo.sk