Press Centre

Towercom predĺžil zmluvu s JOJ Group o využívaní vysielacej kapacity v rámci DVB-T (2)

Towercom, a.s., poskytovateľ služieb digitálneho terestriálneho a satelitného vysielania na Slovensku a JOJ Group, jeden z lídrov na televíznom vysielacom trhu na Slovensku, podpísali dohodu o predĺžení využívania vysielacej kapacity v rámci DVB-T. JOJ Group si tým zabezpečila terestriálne šírenie svojich staníc minimálne do roku 2021.

Podpis zmluvy dáva jasný signál, že digitálne terestriálne vysielanie (DVB-T) má silnú pozíciu na trhu distribúcie televízneho signálu do slovenských domácností. Vysielateľ MAC TV, s.r.o., do portfólia ktorého patria cez DVB-T šírené TV stanice JOJ, PLUS, WAU, Senzi a JOJ Cinema, je tak po verejnoprávnom vysielateľovi RTVS, druhou spoločnosťou, ktorá má zabezpečenú distribúciu svojich kanálov prostredníctvom voľne dostupnej terestriálnej platformy aj po roku 2020.

„Teší nás dôvera, ktorú nám prejavila spoločnosť MAC TV, s.r.o. zazmluvnením kapacity v rámci DVB-T do roku 2021, čo nás zároveň zaväzuje k neustálemu rozvoju tejto obľúbenej televíznej platformy. Pre vysielateľov pripravujeme ponuku moderných doplnkových služieb – napríklad zaujímavých aplikácií v štandarde HbbTV, prístup k archívu resp. inému zaujíma-vému obsahu ako aj ďalších interaktívnych služieb, ktoré môžu ponúknuť divákom,“ povedal na úvod Roman Fischer, generálny riaditeľ spoločnosti Towercom, a.s.

V súčasnosti až tretina slovenských domácností prijíma digitálne terestriálne vysielanie s ponukou Voľnej telky. Záujem zákazníkov o bezplatnú ponuku je záväzkom pre spoločnosť Towercom ďalej rozvíjať platformu DVB-T. Voľná telka je jedinou televíznou platformou s ponukou slovenských celoplošných televízií bez mesačných poplatkov, ktorá navyše rozšírila svoju dostupnosť aj prostredníctvom satelitnej distribúcie.

„Jedným z našich zámerov v roku 2016 je práve rozširovanie dostupnosti Voľnej telky. Plánu-jeme zvýšenie pokrytia prvého multiplexu na podobnú úroveň akú už dosiahol druhý multiplex. Zároveň sa pripravujeme aj na rozvoj siete v štandarde DVB-T2 a rozšírenie vysielania vo vysokom rozlíšení,“ dodal Roman Fischer..

towercom logo footer Siamo.sk