News

DVB-T2 už aj na Slovensku pre zákazníkov Plustelky

Prechod zo štandardu DVB-T do modernejšieho DVB-T2 bude realizovaný postupne v jednotlivých regiónoch Slovenska.

Towercom, a.s., poskytovateľ služieb digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku a jeden z lídrov na televíznom vysielacom trhu na Slovensku už v najbližšom období zrealizuje zmeny v rámci 4. terestriálneho multiplexu, v ktorom je šírená ponuka platformy Plustelka. Prechod zo štandardu DVB-T do modernejšieho DVB-T2 bude realizovaný postupne v jednotlivých regiónoch Slovenska.

Nový vysielací štandard DVB-T2 prichádza prirodzene s vývojom terestriálneho vysielania. Prináša efektívnejšie využitie frekvenčného spektra v podobe dodatočného priestoru pre väčší počet TV staníc, a tým umožňuje vysielanie vo vysokom ako aj ultra HD rozlíšení (HDTV a UHD). Tieto technické zmeny tak prinesú divákom vyššiu kvalitu obrazu a zvuku ich obľúbených programov.

Podrobnejšie informácie nájdu diváci na www.plustelka.sk.

Zmena vysielacieho štandardu v 4. celoplošnom multiplexe sa týka iba zákazníkov Plustelky. Ponuka Voľnej telky v 1., 2. a 3. multiplexe ostáva bez zmien v štandarde DVB-T.

DVB-T2 je budúcnosťou pre terestriálne vysielanie nielen na Slovensku ale aj v zahraničí a touto významnou zmenou sa otvára nový priestor pre slovenských divákov aj vysielateľov.

towercom logo footer Siamo.sk